Oyunlar

Oyunlar

1 . HAFTA OYUN : ÇÜNKÜ OYUNU

1 . ÇOCUK : Ekmekler yandı.

2 . ÇOCUK : Ekmek kızartma makinesi çok sıcaktı.

3 . ÇOCUK : Kahvaltıda ekmek yiyemediler. -Adamın ceketi ıslandı.Çünkü yanına şemsiye almayı unuttu.Hava bulutluydu. ( Neden -Sonuç ilişkisi )

2 . HAFTA OYUN : TREN OYUNU

Çocuklar arka arkaya tren olur.Birbirinin sırtlarından tutarlar,lokomotif hareket eder.Yokuşta ( off ! yoruldum ) inişte ( aman ne rahat )

3 : HAFTA OYUN : GEMİ OYUNU

Kağıttan gemiler yapalım.Tül parçaları denizimiz olsun.Denizleri birleştirip okyanus yapalım.Şarkısını söyleyelim. Kalkın tayfalar Yüksek dalgalar Gemi yalpalar Kaptan çabalar La-li cumpara lelli hah hah ha La-li cumpara lelli hah hah ha

4 . HAFTA OYUN : ARKADAŞINI GÜLDÜR

İki kişilik grup.Arkadaşını güldürecek bir söz,bir davranış yap.Başkalarını güldürmek için neler yapabiliriz?

MÜZİK : RİTM ÇALIŞMASI

İzmir ‘de üzüm Aydın ‘da incir Bursa ‘da ne güzel Şeftali yenir.

Matematik

Eğer oyun gibi uygulanabilirse Matematik öğrenmek hem çok zevkli hem de çocukların zekalarını geliştirici bir etkinlikmiş. Biz oyun oynadığımızı zannederken çok matematik öğreniyoruz, çoooook.

Oyuncaklar

Benim okulum çok büyük bir okul, içinde her türlü oyuncaklardan bol miktarda var. zeka geliştirici tahta ve plastik oyuncaklar, kuklalar, bebekler, kocaman evler, daha neler neler… Bu oyuncaklar o kadar çok ki hepsini anlatmam mümkün değil, yaşamanız lazım. Ben bunlarla oynarken arkadaşlarımla paylaşmayı da öğreniyorum.

145 total views, 1 views today